0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Куќен притвор со 24-часовен надзор за Мијалков, решението било доставено до МВР во 18:30 часот

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, вчера во 15:00 часот до Основниот кривичен суд Скопје, достави предлог за определување мерка притвор против С. М. обвинет во предметот со КОК бр. 47/17 од обвинителството означен како „Таргет-тврдина“, заради постоење сомнение за евентуално бегство, соопшти Основниот кривичен суд Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close