СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Критики од канцеларија на ОН за Трамп поради помилување осуденици за масакр во Багдад

Канцеларијата на ОН за човекови права соопшти дека е длабоко загрижена за одлуката на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп да помилува четворица поранешни војници осудени за масакрот во Багдад во кој беа убиени 17 ирачки цивили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close