0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Критичниот момент за пописот ќе биде на полноќ меѓу 31 март и 1 април

Државниот завод за статистика вчера го објави јавниот конкурс за ангажирање реонски попишувачи и реонски инструктори кои ќе учествуваат во спроведувањето на пописот на населението, домаќинствата и становите во периодот од 1 до 21 април годинава. Главен услов е тие да бидат невработени и да завршиле средно образование. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close