0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

„Критична маса“ во Скопје со апел за подобрување на велосипедската инфраструктура

Под слоганот „Приказната продолжува... Се гледаме на улиците!“ утре попладне од 17.30 часот од плоштадот „Македонија“ на скопските улици ќе се возат велосипеди, како дел од 85-тиот настан  „Критична маса“.

Back to top button
Close
Close