Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Кристоф Флуге: Караџиќ и Младиќ би можеле да бидат ослободени

Судијата Жан-Клод Антонети подготвува ослободителна пресуда или значително полесна казна од првостепената за Радован Караџиќ и Ратко Младиќ, изјави поранешниот судија на Хашкиот трибунал, Кристоф Флуге.

Back to top button
Close
Close