0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.Портал

Кристин Вормут стана првата жена секретар на Армијата на САД

Нејзиното одобрување на кандидатурата значи дека едно од највлијателните места во Пентагон, кое долго време го заземаа само мажи, сега ќе го координира жена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close