0_Магазин.ПорталСцена

Кристин Стјуарт има нова девојка

По неколкуте раскинувања и конечната разделба со супермоделот Стела Максвел, глумицата Кристин Стјуарт, се чини, има нова девојка.

Лос Анџелес, 13 април 2020 (МИА) – По неколкуте раскинувања и конечната разделба со супермоделот Стела Максвел, глумицата Кристин Стјуарт, се чини, има нова девојка.

Имено, по повод 30-от роденден на ѕвездата на „Самрак“ (Twilight), прославен во изолација, сценаристката Дилан Мејер викендов објави заедничка фотографија со неа.

„Нашиот престој на земјата е кус. Поминете го заедно со некој што ве инспирира да бидете најдобри и најогнени“, напиша Мејер под сликата на Инстаграм.

Со тоа, најверојатно се потврдија гласините за новата холивудска двојка.  си/сд/

Таг
Back to top button
Close
Close