0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderShoqëriVideo deklaratë

Kristijan Ninevski e kapi kryqin në manifestimin qendror për festën Uji i bekuar në Shkup

 Kristijan Ninevski ishte  më fatlumi mes 140-të besimtarëve  të cilët kërcyen  në Vardar pas kryqit  në manifestimin qendror për festën ortodokse - Uji i bekuar në qendër të Shkupit dhe e nxori kryqin nga uji.

Shkup, 19 janar 2020 (MIA) – Kristijan Ninevski ishte  më fatlumi mes 140-të besimtarëve  të cilët kërcyen  në Vardar pas kryqit  në manifestimin qendror për festën ortodokse – Uji i bekuar në qendër të Shkupit dhe e nxori kryqin nga uji.

Ninevski edhe vitin e kaluar e kapi kryqin në ujërat e lumit Vardar.

Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska e cila ka marrë pjesë  në manifestimin ua uroi festën  të gjithë besimtarëve ortodoks dhe u dëshiroi  gëzim, fat dhe suksese. sa/

Централна манифестација по повод Водици

Posted by MИА.mk on Недела, 19 јануари 2020

 

 

Back to top button
Close
Close