0_Магазин.ПорталДизајн

Криси Тејген ги почести папараците со пица (видео)

Притоа, стручното око на јавноста, забележа дека таа носи цветен лелеав фустан и чизми од 1.995 долари.

Лос Анџелес, 6 август 2020 (МИА) – Откако била забележана во Лос Анџелес на прошетка со својата ќерка Луна (4) и со уште една придружничка, супермоделката Криси Тејген застанала во една пицерија, па ги почестила со пица папараците кои веќе почнале да ги следат.

Таа била со маска за заштита од Ковид-19.

Притоа, стручното око на јавноста забележа дека таа носи цветен лелеав фустан и чизми од 1.995 долари.

Тејген досега работеше како модел за светски познати модни куќи, како „Сан Лоран“, „Баленсијага“, „Спортс илустрејтед“, „Проктер и Гембл“, „Валентино“, „Акваазура“ и други. си/паг/

 

Таг
Back to top button
Close
Close