0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Кримската платформа – доказ дека Украина не е сама, не се признава анексијата на Крим

Учесниците на вчерашниот инаугуративен самит на Кримската платформа испратија порака до Украина дека не е сама и дека меѓународната заедница нема да ја признае анексијата на Крим, и преку новата платформа заедно ќе работат на барање решение за ова прашање.

Back to top button
Close
Close