ЕвропаЕвропа.Портал

Кремљ верува дека Париз не го обелоденил разговорот Путин-Макрон

Кремљ верува дека Елисејската палата не им доставила намерно на медиумите снимка од разговор меѓу рускиот и францускиот претседател Владимир Путин и Емануел Макрон, бидејќи тоа би значело кршење на дипломатските правила.

Back to top button
Close
Close