ЕвропаСвет.Слајдер

Кремљ: Руските трупи ќе останат во близина на украинаската граница се додека е потребно

Кремљ денеска соопшти дека Русија ќе ги задржи своите воени сили во близина на границата со Украина се додека не биде безбедна и оти тие не претставуваат надворешна закана

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close