ЕвропаСвет.Слајдер

Кремљ: Русија не е закана за ниту една земја во светот

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков одговарајќи на прашање за распоредување на воени единици во Ростовската Област изјави дека Русија не претатвува закана ниту кон една држава во светот, така ниту кон Украина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close