ЕвропаЕвропа.Портал

Кремљ: Путин и Бајден ќе разговараат за Договорот за отворено небо

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден веројатно ќе разговараат за Договорот за отворено небо на нивниот самит во Женева, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close