Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Кремљ очекува ЕУ да не го врзува за Навални односот кон Русија

Кремљ очекува дека ЕУ нема да ја поврзе иднината на нејзините односи со Русија со случајот со Алексеј Навални, изјави портпаролот на руската Влада Дмитриј Песков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close