ЕвропаЕвропа.Портал

Кремљ е против вклучување на САД во преговорите за Украина

Русија денеска го отфрли предлогот САД да бидат вклучени во преговорите за решавање на судирите меѓу Владата во Киев и проруските сепаратисти во источниот дел на Украина.

Back to top button
Close
Close