0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Кремљ ја поздрави најавата на Бајден за деескалација на односите меѓу Русија и САД

Рускиот претседател Владимир Путин постојано повторува дека нашата земја е подготвена за пошироки разговори доколку и другите се подготвени, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close