Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Крек: Поради мутациите на вирусот во Словенија може да се очекува и трет бран на епидемијата

Мутациите на коронавирусот, првпат откриени во Велика Британија и ЈАР се широко присутни во Словенија и е можно да надвладеат, па затоа може да се очекува и трет бран на епидемијата, изјави денеска директорот на словенечкиот Институт за јавно здравје Милан Крек.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close