Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Креативна работилница за декупаж техника во Центарот за култура во Крива Паланка

Во Националната установа Центар за култура Крива Паланка денесka се одржа креативна и едукативна летна работилница за декупаж техника, којашто ја водеше ликовната уметница и мозаичар Александра Димитрова од Кочани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close