0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Кражба во општината во Арачиново

Секретарот во општина Арачиново вчера во 08.00 часот, пријавил дека во периодот од 16.00 часот на 04.06.2020 до 08.00 часот на 08.06.2020 непознат сторител извршил тешка кражба во општина Арачиново.

Скопје, 9 јуни 2020 (МИА) – Секретарот во општина Арачиново вчера во 08.00 часот, пријавил дека во периодот од 16.00 часот на 04.06.2020 до 08.00 часот на 08.06.2020 непознат сторител извршил тешка кражба во општина Арачиново.

Според пријавеното, информираат денеска од МВР, сторителот со употреба на сила влегол во општината, а со дополнителен попис од одговорните лица во општината ќе биде утврдено дали нешто е одземено, по што ќе биде утврдена и причинетата материјална штета.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. цр/нд/

Back to top button
Close
Close