0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Кражба во црква во Сараќино, Тетовско

На 30.10.2020 во 13.40 часот во Полициското одделение Групчин, Д.С.(54) од село Сараќино пријавил дека во црквата “Свети Атанасије“ во Сараќино била извршена кражба.

Back to top button
Close
Close