Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Кралски биограф: Кралицата Елизабета ќе се повлече следната година

Кралицата Елизабета ќе се „пензионира“ и ќе му го предаде управувањата со монархијата на нејзиниот син принцот Чарлс кога таа ќе наполни 95 години, според високиот дописник на кралството.

Back to top button
Close
Close