Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Кралот Филипе изрази „најдлабоко жалење“ за белгиското колонијално минато во ДР Конго

Белгискиот крал Филипе изрази „најдлабоко жалење“ за предизвиканата штета за време на белгиската колонијална ера на територијата на сегашна Демократска Република Конго

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close