Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кралот Абдула II тврди дека бунтот е задушен и дека Јордан е повторно стабилна и безбедна земја

„Ништо не е ни блиску до тоа што го чувствував - шок, болка и гнев,  како брат и чувар на хашемитското семејство и лидер на овој драг народ“, наведува кралот Абдула во писмото испратено до нацијата, што го објавија британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close