Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Крадци во Полска украле вакцини против Ковид-19

Првата кражба на вакцини против коронавирусот е регистрирана синоќа во Полска, кога непознати крадци упаднале во центарот за вакцинација во Илово-Осада на север на државата и ги украле сите вакцини што биле во фрижидер, односно три шишиња со 18 дози.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close