Svet.SlajderСвет

Крај на примирјето во јужен Авганистан

Борбите меѓу талибанците и авганистанските владини сили во проблематичната јужна провинција Хелманд денеска се обновени, соопштија властите. Со тоа се става крај на тридневниот прекин на огнот договорен од завојуваните страни по повод Рамазан бајрам.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close