0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

КПТ: Северна Македонија да воспостави професионална затворска служба и да ги подобри условите во затворите

Северна Македонија треба да воспостави професионална затворска служба, ефекасен надзор на управувањето во затворите и да обезбеди подобри услови за лицата задржани во затворите Идризово и Скопје, се наведува во годишниот извештај на Комитетот за спречување на тортурата за 2020 година, посветен и на ад хок посетата на негова делегација на земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close