Дописници МКДОпштински вести

Ковид центарот во Тетово со многу амбулантски прегледи само за контрола, лекарите апелираат луѓето да се вакцинираат

Ковид центарот при клиничката болница во Тетово има преполовен број на луѓе кои се на болничко лекување во споредба со почетокот на април, а ист висок е бројот на прегледи во амбулантата кои за среќа се само за контрола. Сега на болничко лекување има 20 луѓе додека на седми април имало 48.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close