0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Ковид центарот во Тетово со 17 хоспитализирани, за една смена прегледани 37 лица

Во првиот работен ден од неделата само во првата смена од 8 до 14 часот во Ковид-центарот при Клиничка болница Тетово на преглед биле 37 граѓани, информира координаторот д-р Гзим Нуредини. Во Ковид-центарот сега се хоспитализирани 17 пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close