0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Ковид биланс: Заразени 94 196, оздравени 86 634, починати 2908, активни 7 654

Вкупно 7 654 лица се активни на Ковод-19 земјава, од кои најмногу 3 872 се во Скопје, а најмалку по седум има во Валандово и Пехчево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close