СветСвет.Слајдер

Ковид-19: Токио очекува притисок врз здравствениот систем

Властите во Токио, градот домаќин на Олимписките игри, бараат од болниците да подготват повеќе легла за пациенти со Ковид-19, бидејќи главниот град на Јапонија се бори со зголемување на бројот на новоинфицирани, јави ТВ-каналот ТБС.

Back to top button
Close
Close