Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ковид-19: Словачка е земја со најголем број смртни случаи на 100.000 жители

Словачка стана земја со најголем број на смртни случаи во однос на бројот на жители, по последното зголемување на заразени со новите варијанти на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close