Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ковид-19: Нови црни рекорди во Германија и САД, Белорусија ги затвора границите

САД денеска поставија нов рекорд во бројот на новозаразени лица - повеќе од 91.000. Европа се соочува со неконтролирано зголемување на бројот на нови инфекции, поради што и воведува нови мерки. Франција од денеска е во делумна блокада, а од понеделник „локдаун“ ќе воведе и Германија.

Back to top button
Close
Close