Svet.SlajderСвет

Ковид-19: Јапонија почна истражување за вакцинираните луѓе

Јапонија планира да собере податоци од луѓе кои се заразуваат со новиот коронавирус, дури и по вакцинирањето, за да процени како вакцините можат да помогнат да се спречи ширењето на вирусот, јавија јапонски медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close