Svet.SlajderЕвропа

Ковени: Договор меѓу ЕУ и Британија е можен пред крајот на годината

Договор меѓу Европската унија и Велика Британија за нивните идни односи е можен пред крајот на оваа година, но времето истекува, изјави денеска ирскиот министер за надворешни работи, Сајмон Ковени.

Back to top button
Close
Close