0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаИнтервју

Ковачевски за МИА: Обврските навремено ќе се сервисираат и во најголема криза ги исплаќавме редовно, а за капиталните инвестиции ја менуваме децениската пракса

Тековните потреби и понатаму ќе се сервисирааат непречено. Во најголема криза пензиите ги исплаќавме порано, редовно се исплаќаат платите и не се доцни со обврските. Тие ќе се сервисираат редовно и навремено и догодина. Предлог-буџетот за 2021 година се би го опишале пет збора- реален, стратешки, ревитализирачки, развоен и транспарентен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close