0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија за да започнеме преговори со ЕУ

Договорот со Бугарија е добра основа за решавање на споровите, а со оглед дека во многу делови се работи за историски прашања треба да ги решат самите историчари, изјави вечерва заменик министерот за финансии Димитар Ковачевски во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close