Политички партии

Ковачевски: Историски најниска невработеност, раст на извозот и индустриското производство

Економските мерки и политики што ги реализира Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев даваат резултати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close