БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Ковачевски: Даночниот долг на компаниите е јавно објавен, УЈП не прави исклучок

Заменик-министерот за финансии Димитар Ковачевски, одговарајќи на пратеничко прашање на Зоран Јованчев во врска со неплаќањето данок на фирми блиски до власта и дали поради тоа е унапредена поранешната директорка на УЈП Сања Лукаревска, истакна дека УЈП работи согласно Законот за даночна постапка и постапката ја спроведува за сите без да прави исклучок.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close