Оригинални текстовиПолитички партии

Костовски: Во 2021 година уште повеќе вложуваме во развој и унапредување на инфраструктурата во секој дел од државата

Инвестициите во развој и унапредување на инфраструктурата се еден од десетте приоритети во „Акција 21“ со која европските стандарди ги носиме дома.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close