Политички партии

Костовски: Го зголемивме Буџетот за МВР, повеќе пари за полицајците, развој и стабилност

Буџетот за 2021 обезбедува стабилизација, но и натамошен развој на клучните сегменти во државата. Во таа насока е и Буџетот за 2021 година за Министерството за внатрешни работи, кој е проектиран на 10,5 милијарди денари, што е зголемување за 3,08 отсто во однос на 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close