Политички партии

Костовски:„Акција 21“ содржи 10 приоритети за Европа дома, прв меѓу нив е прочистување на правосудството

СДСМ како одговорна партија, со голема посветеност и мотивираност ги поставува европските стандарди во нашата држава, во сите сфери на општеството. Започнуваме со реализација на нова стратешка рамка „Акција 21“, со која ја носиме Европа дома. „Акција 21“ содржи 10 приоритети, а прв меѓу нив е – Прочистувањето на правосудството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close