Политички партии

Костовски: 35.000 граѓани се вакцинираа, институциите се посветени на заштита на јавното здравје

Во нашата држава во тек е масовна имунизација на населението. Досега се вакцинирани 35.000 граѓани, а пријавени за вакцинација се скоро 160.000 граѓани. Исто така и преку матичните лекари се врши консултација со пацентите со цел да им се додели термин за вакцинирање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close