0_Магазин.ПорталСцена

Костим на Оливија Њутн-Џон од „Брилијантин“ продаден за 405.700 долари

Филм „Брилијантин" е филм од 1978 година, во кој Њутн-Џон ја глумеше тинејџерката Сенди, партнерка на „лошото момче“ Дени когошто пак, го глумеше Џон Траволта.

Back to top button
Close
Close