Политички партии

Костадинова: Мицевски се дрзна да замолчи пратеничка и ја загрози слободата на говор во Собранието

ВМРО-ДПМНЕ не може да ја напушти режимската, насилничка матрица. Вчера во Собранието сведочевме на насилство, на физичко и вербално вознемирување врз колешка на нејзиното работно место.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close