Политички партии

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ е синоним за криминал и корупција, исплашени се од прочистување на судството

Пратеникот во Собранието и портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во денешното гостување во емисијата „Утрински Брифинг“ посочи дека ВМРО-ДПМНЕ и белиот дворец се синоним за криминал и корупција, па оваа партија како да се исплаши од почетокот на процесот на прочистување на судството па веднаш поднесе неосновани интерпелации за министерот Бојан Маричиќ и вице-премиерот Љупчо Николовски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close