0_Македонија.ПорталПолитика

Костадинов: Солидарен фонд за оштетените во пожарот, функционерите први да дадат пример

Солидарен фонд, помош за оштетените граѓани и компании и ослободување од плаќање фирмарина во следните две години се дел од препораките на портпаролот на СДСМ и поранешен в.д. градоначалник на Струмица, Коста Костадинов за солидаризирање и помош по пожарот на трговскиот центар „Глобал“ во кој е причинета огромна материјална штета.

Back to top button
Close
Close