0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитикаПолитички партии

Костадинов: Нема ниту еден предлог за уставен судија

Нема ниту еден предлог за уставен судија, изјави денеска претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата, пратеникот од СДСМ, Коста Костадинов, кој посочи дека штом колегите го известат дека се создале услови за отворање на точката на седницата која пред неколку дена беше прекината, тој ќе свика нејзино продолжение. Костадинов нагласува дека нема да успее желбата за блокирање на Уставниот суд од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close