0_Спорт.ПорталФудбал

Коста го „трола“ Суарез: Еден од нас ќе гризе, а другиот ќе тепа

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, откако ја совлада Гранада (6:1) во мечот од 3. коло на Шпанското фудбалско првенство, го пофали соиграчот Луис Суарез.

Мадрид, 27 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, откако ја совлада Гранада (6:1) во мечот од 3. коло на Шпанското фудбалско првенство, го пофали соиграчот Луис Суарез.

Триесет и тригодишниот Уругваец постигна два гола и една асистенција во дебитантскиот натпревар за мадридскиот клуб.

  • Луис е многу добар. На крајот, едниот ќе гризне, а другиот ќе тепа, се пошегува Коста со Суарез преку социјалните мрежи. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close