Svet.SlajderБалканДописници Свет

Косовското МНР потврди дека го одбило барањето на српски министер за влез во земјата

Министерството за надворешни работи и дијаспора на Косово потврди денеска дека не му дозволила влез во земјата на министерот за млади и спорт во Владата на Србија, Вања Удовичиќ, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close